MENU

TOP10 Najlepszych sal na wesele w Krakowie oraz Małopolsce

 

Pierwsze, co przychodzi mi na myśl, gdy myślę o haśle „sale weselne Kraków” to multum ofert – aż trudno się w nich połapać. Wam, jako Narzeczonym zapewne wystarczająco kręci się w głowie od miłości i wszystkich spraw, które trzeba załatwić przed ślubem i weselem, jak tu jeszcze wybrać te jedną, jedyną salę doskonałą?

Miałem w życiu okazję uwiecznić już nie jeden ślub w stolicy Małopolski oraz w jej okolicach, wiem do których z tych miejsc chętnie wrócę i dlatego postanowiłem podzielić się z Wami swoją wiedzą. Mam nadzieję, że ułatwi Wam to wybór, a przynajmniej pozwoli zastanowić się nad tym, jaki charakter wesela pociąga Was najbardziej. Pobliskie domy weselne, jako że oferują bardzo zróżnicowany klimat oraz widoki, wcale mi się nie nudzą. Zresztą sami zerknijcie na zdjęcia, którymi wzbogaciłem to krótkie zestawienie dla Was. Porównajcie Dolinę Cedronu, Pałac Goetzów czy Brzoskwinia Ogród – są zupełnie różne, a każde na swój sposób piękne i eleganckie.

Zobaczcie sami co można wymyślić przy organizacji ślubu zarówno w rustykalnym czy eleganckim stylu jak i w plenerze. Sam mieszkam w Krakowie i czuję się tu „u siebie”, stąd też naszła mnie myśl, by zebrać w jednym miejscu najciekawsze miejsca, które można znaleźć pod frazą „sale weselne Kraków”. Z jednej strony cieszy mnie tak ogromny wybór, jaki mają wszyscy, którzy zdecydują się na ślub w Małopolsce, z drugiej gdybym sam miał wybierać spośród tych wszystkich ofert dostałbym oczopląsu.

Przedstawiam Wam zestawienie a raczej ranking 10 miejsc na organizację wesela w regionie widziane okiem fotografa. Zarówno pod kątem wizualnym ale także organizacyjnym i gastronomicznym.

MIEJSCA NA WASZ WYMARZONY ŚLUB ORAZ WESELE KRAKÓW | MAŁOPOLSKA

oto moje zestawienie najciekawszych i najładniejszych miejsc gdzie można zorganizować ślub i wesele. Ograniczyłem się tylko do Krakowa i regionu. Rustykalnie, zamkowo ale też pałacowo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Miejsca w których byłem, dotknąłem, spróbowałem i chcę wrócić!

WYBRANE SALE WESELNE

Najlepsze miejsca i sale na ślub oraz wesele w Krakowie i Małopolsce

Była już lista teraz odrobinę szerzej o tych poszczególnych miejscach. Postaram się ocenić je obiektywnie i powiedzieć na co zwrócić uwagę z mojego punktu widzenia oraz z opinii moich par.

Jakie zatem mamy ciekawe sale weselne w Krakowie i Małopolsce?

1. Dolina Cedronu

Świetna lokalizacja. Można w wolnej chwili wyjść i podziwiać wspaniały widok. Mamy do wyboru 2 sale taneczne oraz poddasze gdzie zazwyczaj znajduje się część przewidziana dla gości. Również do dyspozycji kilkanaście miejsc noclegowych w budynku 30 metrów od sali. Zapraszam Was także na mojego bloga gdzie znajdziecie reportaż z wesela w Dolinie Cedronu.

 

ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska

2. Focha 42

Atutem tego miejsca jest wystrój w lekkim stylu – rustykalnie. Zlokalizowany jest tuż przy krakowskich błoniach. Obok lokalu mamy dużo przestrzeni gdzie można usiąść i odpocząć od energicznej zabawy. tutaj udostępniam również wpis z wesela w Focha 42.

 

ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska

3. Grand Hotel | sala weselna Kraków

Lokal na wesele w samym centrum Krakowa w bardzo eleganckim stylu. Duża sala główna ale do dyspozycji mamy również kilka mniejszych na atrakcje lub dodatkowe miejsca dla gości. Historia Ani i Krystiana czyli reportaż z wesela w Grand Hotelu.

 

Grand hotel wesele Grand hotel wesele Grand hotel wesele

4. Villa Love

Romantyczne miejsce z widokiem na lasy i z salą jasną, dzięki dużym oknom. Do tego taras i możliwość zorganizowania ślubu w plenerze.

https://www.facebook.com/loveect.wedding/

wesele w Villi Love

5. Hotel Stary

Usytuowany przy samym krakowskim rynku. Miejsce podobnie jak Grand Hotel piękne na wesele jednak z punktu widzenia praktycznego ich atut czyli lokalizacja potrafi być niemałym utrudniem. Głównie przez wzgląd na parkowanie dla gości, ciągle poszerzjąca się strefa sprawia, że swoje samochody trzeba zostawić w sporej odległości od rynku i zafundować sobie spacer. Zapraszam na reportaż z wesela w Hotelu Starym, gdzie możecie dokładniej ocenić to miejsce.

 

 

6. Pałac Goetzów Brzesko

To idealne miejsce na eleganckie wesele. Położony na wschód od Krakowa w Brzesku połączenie autostradą A4 zapewnia dojazd ze stolicy małopolski w kilka chwil. Wnętrza w prawdziwie królewskim stylu, wesele w Pałacu Goetzów to gwarancja przyjęcia z klasą.

 

 

7. Ogród w brzoskwini

https://www.facebook.com/brzoskwiniaogrod/

Wyjątkowe miejsce na organizację Waszego wesela idealne szczególnie dla tych, którzy rozwarzają przyjęcie w plenerze. Mieści się pod krakowem w okolicy Zabierzowa więc z komunikacją nie powinno być problemów.

 

8. Dwór w Tomaszowicach

http://www.dwor.pl/

W obiekcie mamy kilka sal do wyboru. Począwszy od oranżerii przez spichlerz po galerię Panorama. Możecie zorganizować tam również ceremonię w plenerze pod drewnianą altanką.

 

9. Willa Tadeusz Lanckorona

Wyjątkowe miejsce z historią w Małopolsce a dokładnie w Lanckoronie. Miejscowość położona na wzgórzu o pięknej zabytkowej architekturze. Wesele w Willi Tadeusz to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią lekki, rustykalny klimat.

 

 

10. Zamek w Korzkwi – sale weselne małopolska

Zamek w Korzkwi to miejsce dla tych, którzy lubią surowe, średniowieczne klimaty ze ścianami z niepomalowanej, a miejscami ukruszonej, cegły i wysokimi oknami. Położony nieopodal Krakowa wśród gęstego lasu zabytkowy zamek, dojazd w to miejsce z Krakowa nie stanowi problemu.

 

 

A może tak ceremonia plenerowa?

Sale weselne Kraków nie muszą dosłownie oznaczać sal z drewnianym czy kamiennym stropem, niektórzy z Was bardziej docenią niebieski strop, przysłonięty ruchomymi, białymi chmurami. Warto także wyjść poza utarte szlaki i spróbować swych sił pod chmurką. Jak się do tego zabrać? Tutaj znajdziecie 10 porad dotyczących organizacji samego wesela pod chmurką a poniżej wskazówki co do samej ceremonii.

obecnie miejsce nie stanowi problemu. Jedynym ograniczeniem jest czas pracy urzędnika udzielającego ślubu. Zazwyczaj maksymalna godzina to 15 lub 16 co na przykład w sierpniu wciąż nie jest dobrą godziną do zdjęć. Przedstawiam tutaj kilka porad jak zorganizować ślub w plenerze. Jeśli będą to wczesne godziny popołudniowe warto pomyśleć o zacienionym miejscu jeśli takiego nie ma można spróbować samodzielnie zmontować choć kawałek cienia.

 

ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska ciekawe miejsca na ślub kraków i małopolska

 

A może potrzebny Wam fotograf na ślub? Jeśli tak napiszcie kilka słów o Waszych planach i zapytaj o wolny termin

CLOSE