MENU

Organizacja ślubu w plenerze – nie straszna pogoda!

Organizacja ceremonii w plenerze? Po pierwsze: Miejsce

na samą ceremonię należy wybrać miejsce zacienione w zależności od miesiąca godziny zdecydowanie późne popołudnie. Dlaczego zacienione? W pełnym słońcu będą tworzyć się pod oczami cienie oraz może pojawić się pot czy mrużenie oczu. Dlatego jeśli ceremonia ma odbywać się na otwartej przestrzeni warto rozważyć godziny 17-19 (czerwiec-sierpień) We wrześniu słońce zachodzi dużo wcześniej więc idealne godziny na ceremonię będą nieco inne. Nie planuj nigdy ceremonii w godzinach 12-14 jeśli nie będzie to zacienione miejsce!  Dodatkowo jeśli rozważacie miejsce pod drzewami pamiętajcie, że świecące słońce będzie się przebijać przez liście tworząc na Waszych twarzach pojedyncze plamki.

.

Pogoda a ceremonia w plenerze

A co jeśli będzie padać? Ciekawym rozwiązaniem jest dostarczenie dla gości parasoli w tym samym kolorze jeśli nie ma możliwości zadaszenia. Dla Was macie do wyboru zadaszoną konstrukcję lub kawałek materiału, który doskonale chroni nie tylko przed deszczem ale też przed słońcem.

.

Organizacja ślubu w plenerze – formalności

Jeśli już zdecydowaliśmy się na ceremonię pod chmurką musimy znaleźć urzędnika stanu cywilnego, który poprowadzi uroczystość. W tym celu trzeba udać się do USC, któremu podlega miejsce gdzie będziecie organizować Wasz ślub.

.

Ślub kościelny a organizacja ślubu w plenerze

tutaj obowiązują większe obostrzenia, które zabraniają udzielania ślubu poza kościołem. Ale zdarzają się odstępstwa co możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. Na cały reportaż z tego ślubu zapraszam na bloga http://lukaszostrowski.com/fotografia-slubna-ostrowski-lukasz/

 Ślub humanistyczny

Nie posiada mocy prawnej w przeciwieństwie do ślubu cywilnego ale świetnie sprawdza się np. w sytuacji gdy para jest z dwóch krajów i w jednym z nich wzięła już np. ślub kościelny. Ma on formę „przysięgi” składanej przez obojga. Uroczystość może poprowadzić tzw mistrz ceremonii, których w Polsce jest coraz więcej i w przeciwieństwie do urzędnika USC może dojechać z dowolnego miejsca.Jeśli chcesz zobaczyć przykładowy reportaż to zapraszam do wpisu “ślub humanistyczny kraków” w plenerze.

Na koniec jeszcze kilka zdjęć i kilka historii

1. Karolina i Łukasz ceremonia w parku
2. Gabriela i Rafał ceremonia i wesele w plenerze
3. Magda i Paweł ślub kościelny w plenerze

 

.

 

Jeśli jesteście na etapie planowania ślubu mam dla Was kilka wskazówek “poradnik jak zorganizować ślub” oraz “jakich błędów nie popełnić przy organizacji ślubu i wesela“.

Zastanawiasz się nad organizacja ślubu w plenerze? lub szukasz fotografa na swoje wesele zapytaj przez formularz:

.

CLOSE