MENU

Wesele w plenerze – 10 porad jak je zorganizować.

był już artykuł jak zorganizować ceremonię w plenerze czas na kilka porad dotyczących zabawy. Wesele w plenerze daje nam ogromne możliwości we własnej kreacji w zasadzie nic nas nie ogranicza. Wystarczy, że mamy do dyspozycji ładny ogród lub zieloną przestrzeń wokół. Parkiet pośród drzew w ogrodzie, na łące lub lesie? Dlaczego nie. Taka forma staje się coraz bardziej popularna, poniżej przedstawię oprócz zalet również a nawet głównie rzeczy na które trzeba zwrócić uwagę aby nie dać się zaskoczyć.

Pogoda a wesele w plenerze

Podstawowym problemem w przypadku takiego rozwiązania w naszej szerokości geograficznej jest pogoda. Tak! Niestety nie mamy na nią wpływu i jest trudna do przewidzenia tym bardziej z tak dużym wyprzedzeniem. Rozważając taki pomysł warto przygotować jakąś alternatywę. Może to byś namiot lub altanka. I tutaj mam dla Was także kilka porad co do wesela w namiocie. Ok, ale co jeśli będzie upalnie? Dobrze sprawdzą się leżaki lub koce, które każdy może ustawić sobie w cieniu. Dodatkowo można zaopatrzyć się w papierowe wachlarzyki. Miejsce na wesele w plenerze ogranicza nas jedynie kilkoma aspektami (dostępność prądu, toalet itp) ale nic nie stoi na przeszkodzie zorganizować np wesele w ogrodzie

.

Jeśli pogoda dopisała czas na posiłki

Catering w plenerze. Menu pozostaje kwestią indywidualną, należy jednak pamiętać, że ekipa będzie musiała je na bieżąco podgrzewać. O ile sami dysponują odpowiednim sprzętem to po naszej stronie będzie przygotowanie całej infrastruktury elektrycznej. Warto zorientować się u fachowca czy instalacja w miejscu gdzie organizujemy wesele będzie w stanie zaoferować odpowiednią ilość mocy.

.

Zasilanie – Dużo mocy na weselu w plenerze

Prąd to istotna rzecz szczególnie jeśli będziemy mieć zespół lub DJ’a posiadających urządzenia o wysokim poborze elektryczności. Kolejnym problemem na jaki napotkamy to z pozoru błahostka ale w praktyce dość istotna, mianowicie toalety.

.

Tańce w plenerze

Czas na miejsce do tańczenia, podłogę wynajmiemy w firmach, które się w tym specjalizują. Można zaryzykować i tańczyć w trawie lub samodzielnie z pomocą innych zmontować parkiet ale to rozwiązanie dla cierpliwych. Z punktu widzenia praktycznego istotne jest również oświetlenie takiego miejsca. Świetnie sprawdzą się specjalne żarówki, lampiony czy pochodnie rozstawione w pobliżu. 

.

 

Oświetlenie na weselu pod chmurką

Bardzo popularne obecnie są żarówki podwieszone np. nad miejscem do tańczenia jak i części ze stołami. Pamiętajcie, że są to specjalne żarówki! Zarówno odporne na czynniki atmosferyczne jak i odpowiednią barwą światła. Zwykłe lampki choinkowe nie dają takiego efektu nawet jeśli zawiesimy ich 10000 🙂 takie oświetlenie możecie wynająć np. tutaj . Dodatkowym akcentem mogą okazać się lampiony lub latarnie a także pochodnie, które dodatkowo odstraszą komary.

 

 

Ubiór na wesele– ciepła atmosfera

Wesele w plenerze wymaga zaangażowania więcej czasu i pracy ale jest to warte efektu końcowego. Dzięki temu zapewniamy sobie i gościom niezwykłą atmosferę sprzyjającą nieskrępowanym rozmowom i tanecznej zabawie na świeżym powietrzu. Pamiętajcie, że nawet jeśli za dnia latem jest ciepło to znajdą się chętni, którzy z przyjemnością posiedzą do rana 🙂 dobrze o nich pomyśleć a ciepły koc pomoże im komfortowo przetrwać noc. Warto wspomnieć gościom już przy zapraszaniu, że mamy taki pomysł wówczas każdy z gości będzie miał czas aby się do tego przygotować- odpowiednie obuwie lub mniej formalny ubiór, możecie mając taką swobodę wymyślić np. jakiś temat przewodni.

 

 

Dekoracje – w plenerze nie znaczy nudno

Możemy zacząć od tabliczek / drogowskazów, które poprowadzą gości do namiotu, parkietu, atrakcji czy toalety 🙂 Dekoracja kwiatami i roślinnością w plenerze dodatkowo nada charakteru. 

.

Atrakcje!

Nie tylko dla dzieci, dorośli też mogą chcieć się rozerwać. A może tak ognisko?

.

 

Jeśli chcecie zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce zobaczcie wesele i ceremonia w plenerze. Być może znajdziecie tam także inspiracje dla siebie. 

A jeśli macie już datę swojego ślubu i poszukujecie fotografa zostawcie kilka słów o Waszych planach w formularzu

.

CLOSE