MENU

Sale weselne Śląsk | Top 30

Zawsze lubiłem wycieczki na Śląsk, uważam że jest to niedoceniane województwo, pełne pięknych miejsc. Dlatego właśnie dziś chciałbym pokazać Wam listę, a raczej ranking najciekawszych sal weselnych na Śląsku okiem fotografa ślubnego. Sale podzieliłem pod kątem stylu, w jakim zostały urządzone oraz architektury, jaką sobą reprezentują. I tak mamy sale industrialne, miejsca na elegancki ślub, sale rustykalne a także w stylu boho. Wpisując w wyszukiwarkę „sale weselne Śląsk” otrzymamy setki lokali, więc postanowiłem wybrać dla Was same „perełki”. Kryterium, które brałem pod uwagę to także ilość gości i tak znajdziecie tutaj lokale na skromne, ciche przyjęcie weselne ale także takie gdzie można zmieścić nawet kilkaset osób. Byłbym także zachwycony, gdybyście zaprosili mnie do fotografowania Waszego ślubu w którymś z nich, do niektórych chętnie powrócę ponownie. Zaczynamy!

 

Najpiękniejsze lokale weselne śląsk

                                                                                                                                                                      fotografie: https://lukaszostrowski.com

 

Industrialne sale weselne Śląsk

Wesele w stylu industrialnym to jeden z najnowszych trendów. Takie przyjęcia odbywają się w surowych wnętrzach dawnych fabryk, kopalni, drukarni czy browarów. Surowe cegły i minimalistyczne wnętrza stanowią wspaniały kontrast dla kolorowych strojów weselników i bieli obrusów.

Poniżej znajdziecie krótki opis siedmiu lokali, w których można zorganizować takie industrialne wesele na Śląsku.

 

Jeśli nie uważacie, że się wkopaliście to może pomyślcie o weselu w kopalni?

Szyb Bończyk – sala weselna Śląsk

http://www.szybbonczyk.pl/index.php

szyb bończyk, szyb bończyk wesele, szyb bończyk mysłowice

 

znajduje się na terenie nieczynnej Kopalni Węgla Kamiennego Mysłowice. Jest to jeden z ośmiu szybów tej kopalni (trzy wciąż działają). Szyb Bończyk działał w latach 1911-1984. W 2012 powodzeniem zakończyła się budowa kompleksu bankietowo-konferencyjnego na terenie Szybu, który popadał już w ruinę, dając temu miejscu drugie życie, dzięki temu powstał bardzo klimatyczny lokal na wesele.

Wszystkie sale szybu wykończone są czerwoną, niebieloną cegłą, a światło dają gustowne żyrandole. Ściany Sali Jan ozdobione są wizerunkami Ślązaków – Karlinki i Karlika – w tradycyjnych ludowych strojach. Sala Zosia natomiast jest idealna do tańca, a jej ściany ożywiają kolorowe światła z rzutników. Łącznie Szyb Bończyk pomieści 150 gości na 4 salach (minimalna wymagana liczba weselników to 75 osób) Szyb nie ma bazy noclegowej, ale współpracuje z kilkoma hotelami, oddalonymi o 5-10 minut drogi autem. Młodą Parę witają dzieci w śląskich strojach ludowych. Szyb Bończyk oferuje multum atrakcji do wyboru i współdziała z wieloma muzykami oraz dwiema florystkami.

Kopalnia Guido – sala na wesele Zabrze

  https://kopalniaguido.pl/

 

nieczynna kopalnia węgla kamiennego w Zabrzu, działająca w latach 1855-1996, wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego. Sala na wesele mieści się 320m pod ziemią, więc w najniżej położonym pomieszczeniu w kopalni węgla kamiennego w całej Europie. Piękne ceglane łuki stanowią niebanalne tło dla weselnej uroczystości. Do dyspozycji Młodej Pary jest cała infrastruktura kopalni, włącznie z zewnętrznym placem, na którym można zorganizować sesję ślubną. Możliwe jest zawarcie związku małżeńskiego w kaplicy św. Barbary, znajdującej się 170m pod ziemią.

Ilu gości: do 250 osób 

 

Kopalnia Guido wesele Kopalnia Guido wesele, wesele w kopalni

 

Szyb Maciej – sala weselna Zabrze

należy do dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Concordia, powstałej na początku XIX wieku w Zabrzu, wpisanej do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego. Szyb Maciej wyróżniony został odznaczeniem „Zabytek Zadbany”. Trzy poziomy w budynku nadszybia zaadaptowano do celów gastronomicznych i imprezowych. Sala bankietowa, znajduje się 9,6 m wysokości nad poziomem gruntu. Nowożeńcy mogą zjeść śniadanie na wieży wyciągowej i z wysokości 25.metrów podziwiać trzy okoliczne miasta. Szyb zdobią zabytkowe, stalowe, pokopalniane konstrukcje, czerwone cegły oraz – dla kontrastu – nowoczesne szkło i designerskie meble. Dach Sali bankietowej jest przeszklony, co za dnia umożliwia robienie zdjęć w naturalnym świetle, a nocą podziwianie gwiazd. Bardzo romantyczne miejsce na wesele.

Ilu gości: Szyb pomieści od 30 do 160 gości weselnych.

Inne: Wszystkie sale są klimatyzowane i wentylowane, wyposażone w rzutniki i ekrany. Kompleks ma własny parking. W budynku maszyny wyciągowej można zorganizować uroczystość zaślubin.

 

sale weselne śląsk szyb maciej wesele

 

Walcownia – Muzeum Hutnictwa Cynku

Planujecie walc jako pierwszy taniec? Jeśli tak to koniecznie w Walcowni!

 http://www.walcownia.org/

budynek zabytkowej walcowni cynku z lat 1903-1904 i 1916-1917, mieszczący się w Katowicach-Szopienicach. Zachowane oryginalne poindustrialne wnętrza i wyposażenie Muzeum Hutnictwa Cynku zostały docenione i odznaczone przez Generalnego Konserwatora Zabytków tytułem “Zabytku Zadbanego”.

Ilu gości: W zależności od ustawienia stołów sala Cynkownia pomieści do 2500 osób, Maszynownia do 600 gości, a sala Wykładowa do 90 osób.

Inne: Hala muzeum jest w pełni klimatyzowana i ogrzewana, więc jako sala weselna sprawdzi się o każdej porze roku. Parking ma ok.500 miejsc postojowych.

 

Impresja Zabrze

“Jak się żenić, to się żenić, to tak jakby w uniesieniu w równe nogi skoczyć w studnię” śpiewał Grechuta, ja zamiast studni proponuję Wam wesele na Śląsku w budynku dawnej pływalni.

http://www.impresja-zabrze.pl/

Restauracja Impresja powstała na terenie najstarszego zabrzańskiego parku (z 1885 roku) i ówczesnej huty Donnersmarck w budynku dawnej pływalni. Nie jest to tylko jeden z piękniejszych lokali weselnych na Śląsku, ale cztery lata temu Impresja została wybrana weselnym obiektem roku w ogólnopolskim plebiscycie Trendsetters.

Wnętrze: duża liczba okien, przeszklona ściana i biały tynk sprawiają, że za dnia wnętrza Impresji są przyjemnie jasne. Część cegły pozostawiono niezakrytą, a trójkątne sklepienie zrobione jest z drewnianych deseczek z zachowanymi oryginalnymi metalowymi elementami stropu. Na sali weselnej znajdują się dwie antresole, nadające ciekawego charakteru pomieszczeniu. W niebanalnym wnętrzu pole do popisu mają floryści i dekoratorzy. Na terenie zabrzańskiego Parku Hutniczego rośnie aż 50.gatunków drzew, fontanna oraz kilka zabytkowych obiektów, które mogą stanowić urocze tło do ślubnej sesji.

Ilu gości: łącznie 160 osób – po 80 na jeden poziom.

 

Browar obywatelski – Wesele w Tychach

Dajcie mi kobietę, która naprawdę kocha piwo, a podbiję świat” Wilhelm II Hohenzollern, cesarz niemiecki

http://browarobywatelski.pl/

ponad stuletni browar z cegły, a w nim Restauracja Con Amore, mogąca pomieścić do 100 osób, i dwie piękne sale weselne. W Sali Industrialnej znajduje się antresola, a z czerwono-ceglanych ścian wystają potężne, stalowe rury. Sala Słodownia natomiast to największa zrewitalizowana postindustrialna sala weselna Śląsk z niesamowitym sufitem z cegły i metalowymi elementami dawnego wyposażenia. Dziedziniec Browaru Obywatelskiego to powierzchnia aż 40 000 m.kw. z pięknie zachowaną architekturą, oczkiem wodnym i placem zabaw – miejscem na wesołą sesję narzeczeńską! Stoły weselników można ustawić na zewnątrz.

Ile osób: sala Industrialna pomieści do 200 osób w układzie siedzącym lub 400 w układzie mieszanym, natomiast sala Słodownia do 600. osób w układzie zasiadanym i do 1000 osób w mieszanym.

Parking na 300 samochodów, w słodowni istnieje możliwość użycia mobilnych kotar do podzielenia przestrzeni, w sali industrialnej dostępna jest kula stroboskopowa, wbudowana scena i kącik dla dzieci.

Sale weselne Śląsk na elegancki ślub

Sale weselne Śląsk nie muszą koniecznie kojarzyć się z przemysłem, do wyboru są tu też bardzo eleganckie lokale, część z nich to prawdziwe pałace. Sale na elegancki ślub charakteryzują się prostotą ale z dbałością o każdy detal.

 

Pocałowałaś kiedyś żabę i teraz wychodzisz za prawdziwego księcia z bajki? Zatem sprawcie sobie iście królewskie wesele!

 

Rezydencja Luxury Hotel – trzy sale weselne Śląsk

https://www.rezydencjahotel.pl/

 

w Piekarach Śląskich, 15 minut jazdy od centrum Katowic, to czterogwiazdkowy hotel, zaprojektowany na wzór francuskiej rezydencji z Salą Balową, Bankietową i Kryształową oraz pięknym ogrodem w stylu angielskim. Sala Balowa może pomieścić do 160. Gości, sufit jest wysoki, dzięki czemu okna, wychodzące na ogród, także są duże, jedna ze ścian ozdobiona jest lustrami, co dodaje wnętrzu przestronności. Sala Kryształowa zmieści do 70. osób, a zdobią ją oczywiście te piękne kamienie: od tych w żyrandolach, po świeczniki. Z tej sali można wyjść przez taras prosto do ogrodu. W uroczym, zielonym ogrodzie możecie nie tylko zaplanować romantyczną sesję zdjęciową, ale także wziąć ślub w obecności urzędnika Stanu Cywilnego. Hotel Luxury przygotowany jest nawet na nagłą zmianę pogody i ewentualne przeniesienie uroczystości i zaślubin z namiotu do sal hotelowych, które pomieszczą do 250 osób. Dla Nowożeńców pobyt w apartamencie hotelowym gratis; szeroki wybór atrakcji: od pokazu sztucznych ogni, przez wynajęcie Astona Martina, aż po animatora zabaw dla dzieci.

 

Dla tych z romantyczną duszą nie może być lepszego miejsca na wesele, niż Pałac Czarny Las: z jednej strony otacza go zieleń drzew, z drugiej błyszczy staw.

 

Restauracja & Hotelik ” Za miastem ” k. Woźnik

sale weselne śląsk Czarny Las

 

odrestaurowany pałac, oddalony o 35 km od Częstochowy, pełni teraz funkcję hotelu, restauracji z salą weselną. Kameralną Salę zdobią zabytkowe meble, które nadają jej smaku. Sala jest przestronna, dodatkowo w kompleksie znajduje się także jezioro przedzielone kamiennym mostem. Istnieje również możliwość zorganizowania ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego (na ok 200 osób) w hotelowym parku. Sala pomieści od 45-100 osób. W Pałacu zagrać może kwartet smyczkowy, saksofonista, zespoły coverowe i/lub DJ. Reportaż ze ślubu możecie zobaczyć tutaj: Hotelik za miastem k.Woźnik.

 

Miejsce dla smakoszy i sympatyków klimatu orientalnego. Tu można oderwać się od zgiełku dnia codziennego.

 

Umami Piąty Smak Wesele

http://www.restauracjaumami.pl/

Umami Piąty Smak

 

swoje wymarzone wesele możecie zorganizować także w Restauracji Umami Piąty Smak w Pyskowicach na Śląsku, która dwukrotnie została wyróżniona w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants. Kameralna sala ma nowoczesny wygląd, a jej okna wychodzą prosto na drewniany taras. W niewielkim ogrodzie można zorganizować ślub cywilny. Ile osób pomieści Umami? do 130 także możecie zorganizować tutaj całkiem duże wesele.

Inne: udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, klimatyzacja, kącik zabaw dla dzieci.

 

Rzuć szczęściarza do wody, a wypłynie z rybą w zębach” pisał Julian Tuwim, jeżeli złowiłeś swoją Rybkę na Śląsku, a może nawet w Rybniku, to koniecznie rozważ wesele w Taakiej Rybie!

Taaka Ryba – Sumina

http://taakaryba.eu/

 

restauracja na wesele położona w otoczeniu lasów i stawów. Idealne miejsce na śląskie wesele dla tych, którzy lubią bliskość przyrody. Sala jest bardzo przestronna, bez żadnych filarów czy schodów, za to z wieloma wysokimi oknami. Jedna ściana jest z nieotynkowanej cegły, podłoga pod częścią jadalną pokryta jest kafelkami, a miejsce do tańczenia drewnianym parkietem. Wnętrze utrzymane jest w ciepłej, stonowanej kolorystyce. Znajdziecie tu też zadaszony taras. Sesja ślubna nad stawami i przy lesie brzmi dobrze, prawda? Zorganizujemy tutaj wesele do 150 osób.

Młodości! Tobie nektar żywota

Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę;

Serca niebieskie poi wesele,

Kiedy je razem nić powiąże złota”. Adam Mickiewicz, „Oda do młodości”

 

Dworek New Restaurant – Bielsko-biała

http://dworekbielsko.pl/

sale weselne śląsk

 

piękny dworek, którego każda sala ma inny styl. W Dworku New Restaurant do dyspozycji Narzeczonych jest pięć sal weselnych, m.in. piwniczka Dworku zachowana w stylu postindustrialnym ze ścianami z cegły i rurami pod sufitem, sala w stylu rustykalnym z pięknym piecem kaflowym i niedbale pomalowaną ścianą oraz bardzo nowoczesny, w całości przeszklony taras. Zaślubiny mogą odbyć się w ogrodzie, pełnym białych, żółtych i fioletowych krokusów po jednej stronie i wysokich drzew po drugiej.

Ile osób: do 130 osób.

 

Szukając frazy „sale weselne Śląsk” mieliście na myśli bardziej „dzikie” miejsca, bliższe naturze? Proszę bardzo! Poniżej weselne sale rustykalne oraz boho.

Rustykalne sale weselne Śląsk

Rustykalny czyli mający związek z wsią, przede wszystkim chodzi o jej sielski klimat i elementy, kojarzące się z naturą: drewno, słoma, mech, stonowane, naturalne kolory, wianki… Idealnie, gdy sala weselna znajduje się na uboczu i można świętować nie tylko pod dachem, ale i w plenerze.

 

Kotulińskiego 6 – Czechowice sala na wesele

http://www.kotulinskiego6.pl/

 

Miejsce powstało w starym browarze z początków XVIII wieku, później przekształconym w gorzelnię, która wchodziła w skład Folwarku Hrabiego Kotulińskiego. Ściany z cegły, drewniane stoły i okiennice, maszyna do pisania i widok na zieleń to wszystko sprawia, że czas w tym miejscu płynie wolniej. To murowana stodoła, 300-letni dąb, słowem dziki plener.

Ile osób: w zależności od sali K6 pomieści do 50, 70 lub 120 gości.

 

Piękne i głębokie spojrzenie, nazywa się sarnim… Czy właśnie ono uwiodło Cię w Twojej Wybrance? Skoro już udało Ci się ją upolować to rozważcie wesele w miejscu idealnym dla łani i myśliwego.

Restauracja Łania Chorzów – sala weselna śląsk

http://lania.pl/

sale weselne śląsk

 

zlokalizowana jest w samym centrum Parku Śląskiego w sąsiedztwie planetarium, stawu i galerii rzeźb. Ten drewniany dworek z okolic 1900 roku został przeniesiony w latach 50. ubiegłego wieku do Chorzowa z dzisiejszego powiatu lublinieckiego. Restauracja wygrywała plebiscyt kulinarny „Chorzowskie smaki” oraz zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Srebrna Patelnia”. Naturalne produkty, kuchnia śląska, staropolska i myśliwska wspaniale pasują do wystroju tego miejsca. Budynek utrzymany jest w beskidzkim stylu, we wnętrzu króluje drewno, są też eleganckie sofy i prawdziwy kominek.

Taras, wychodzący na wodę, przeszklone patio, pawilon grillowy w ogrodzie oraz plac zabaw. Ślub cywilny można wziąć w Parku Śląskim w Rosarium lub w wśród różnorodnych rzeźb: od dinozaury, poprzez jelenie, aż po dziewczęta. To także ciekawe miejsce na sesję ślubną. Zapraszam na reportaż tutaj: “Restauracja Łania wesele“.

Ile osób: do 250 osób.

 

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.” Tove Jansson, „Lato Muminków”. Niech Wasza piękna, życiowa rola małżonków ma premierę na deskach starego teatru.

Scena Kulinarna Art. Restaurant – nietypowe miejsce na wesele Śląsk

http://scena-kulinarna.pl/

sale weselne śląsk

 

mieści się w budynku dawnego teatru. Ściany z cegły, drewniane belki sufitu, a do nich zamontowane drewniane żyrandole ze zwisającymi z nich paprociami, drewniany parkiet i scena na podwyższeniu to świetne miejsce na wesele z rozmachem na Śląsku. Pomieści do 1000 gości na koktajlu, a w ogrodzie może odbyć się ceremonia zaślubin.

Ile osób: od 40 do 400 osób.

Inne: 5 miejsc noclegowych dla gości, parking na 10 lub więcej aut.

 

Prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć” Charles Baudelaire. Zabierzcie swoich gości w podróż do śródziemnomorskiej krainy… w samym centrum Katowic.

Restauracja ViaToscana – Katowice sala weselna

https://www.viatoscana.pl/

zlokalizowana 300 metrów od Katowickiej Strefy Kultury, mieszczącej się na terenie nieczynnej kopalni „Katowice”. Wnętrze utrzymane w klimacie śródziemnomorskim, ciepłe, przygaszone światło i zieleń pnąca się po ceglastoczerwonych ścianach i latarniach, kamienne łuki i eleganckie drewniane stoliki przywodzą na myśl ciepły, letni wieczór w krajach Europy Południowej to wszystko sprawia, że jest to idealna restauracja na wesele. Wewnątrz winiarnia z imponującym wyborem win.

Ile osób: do 140 (do ok.300 w przypadku bufetu stojącego).

 

Ślub w stylu boho – sale weselne Śląsk

Styl boho nieco zazębia się z rustykalnym: ma być zwiewnie, delikatnie, wygodnie – na luzie i blisko przyrody. Inspiracje czerpie ze stylu hippisowskiego czyli dozwolone są kwiaty, pióra, rozwiane włosy, a u panów spodnie na szelkach. Teraz przed Wami najpiękniejsze sale weselne śląsk w tym klimacie.

 

Powiadają, że jeśli życie rzuca nam kłody pod nogi to powinniśmy otworzyć tartak. A gdyby tak uprzedzić los i zorganizować wesele właśnie w takim miejscu?

 

Siedlisko Stary Tartak

http://www.starytartak.com.pl/

jak sama nazwa wskazuje miejsce to powstało na terenie dawnego tartaku, z którego to zresztą pochodzą wszystkie deski, wykorzystane do zbudowania siedliska. Wnętrze to drewno, kamień, piękne meble, stół bilardowy, kafelki na parkiecie, wszystko to tworzy klimat elegancko urządzonego domku, idealnego na wypoczynek. Jest to zdecydowanie nietypowe miejsce na wesele śląsk bo kto by pomyślał, żeby zorganizować przyjęcie weselne w tartaku.

Plener: konie, kury, dzikie gęsi, zieleń, pola, łąki i stawy, objęte programem ochrony „Natura 2000”… można wśród nich zorganizować ślub w plenerze. W oddali, ponad stawami, majaczą górskie grzbiety, widoki są prawdziwie sielskie… Zrobiona tu zimowa sesja zdjęciowa może okazać się jeszcze piękniejsza od letniej. Właściciele służą pomocą w zorganizowaniu wymarzonej uroczystości.

 

W kopalni wiele jest węgla, a Tobie udało się znaleźć diament – niezniszczalny… czysty węgiel, bo tym właśnie jest diament. Niech Wasza miłość właśnie taka będzie: piękna i trwała, jak ten szlachetny kamień.

 

Restauracja Sztygarka – sala na wesele Chorzów

https://sztygarka.pl/restauracja/

ustronne miejsce, zaledwie 5 kilometrów od centrum Katowic, w zabudowaniach dawnej kopalni węgla kamiennego z początków lat 30. ubiegłego wieku. Sale Zielona i Balkonowa to stylowe wnętrza z drewnianym stropem, natomiast Magazyn Ciekłego Powietrza ma charakter industrialno-loftowy i sąsiaduje z Klubem Muzycznym Tlenownia. Restauracja na wesele śląsk oferuje pomoc w zaaranżowaniu sal weselnych – do wyboru są dekoracje w stylu boho lub w eleganckim kolorze bordo. Ślub cywilny możecie wziąć w Sali bankietowej.

Właściciele mogą pomóc Wam zorganizować ślub cywilny w ogrodzie w tle z Wieżą Szybu Prezydent. W zależności od Sali lokal pomieści do 40 osób (sala balkonowa), do 100 osób (sala zielona), do 140 osób (balkonowa + zielona), do 150 osób (Magazyn Ciekłego Powietrza). Mamy do dyspozycji bazę noclegową – 8 pokoi, urządzonych w stylu butikowym, na łącznie 16 osób; SPA; obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

 

Minimalistyczny wystrój dla tych, którzy lubią urządzić wszystko po swojemu.

KORALOWA Sala Bankietowa – Jaworze

http://sala.koralowa.pl/

mieści się przy jednej z najstarszych ulic w Jaworzu z mnóstwem światła i widokiem na uzdrowiskowy Park. Duże okna, sufit z drewnianymi elementami i białe, okrągłe stoliki z pasującymi krzesłami sprawiają, że Sala Koralowa jest bardzo jasna i można puścić w niej wodze fantazji, jeśli chodzi o dekoracje. Park Zdrojowy z doskonałym widokiem na górskie szczyty, a w nim zadaszona altana to doskonałe miejsce na ceremonię ślubną na Śląsku. Osobisty opiekun; klimatyzacja; utytułowany Szef Kuchni; specjalne menu dla dzieci i kącik zabaw; teren ogrodzony; bezpłatny parking dla gości weselnych; noclegi (dla Nowożeńców Bezpłatny Apartament); możliwość wynajęcia transportu dla gości.

Lokal weselny pomieści: do 200 osób

 

Pszczyńska Bażantarnia była niegdyś świątynią zabaw i radości. Odbywały się w niej wspaniałe bale z okazji urodzin członków rodziny książęcej. W salach Bażantarni niemal czuć radość młodych książąt i księżniczek, niech udzieli się ona Waszym gościom weselnym!

 

Pałac Bażantarnia – sala weselna Pszczyna

http://www.palacbazantarnia.pl/

 

ten XVIII-wieczny pałacyk, utrzymany w stylu klasycystycznym, należał do książąt Anhalt-Cóthen. Czterospadowy dach pokryty jest dachówką. Pałac, pełniący obecnie funkcję Śląskiego Domu Weselnego, oferuje trzy warianty uroczystości weselnych: wesele dla każdego, wesele ekskluzywne lub uroczysty obiad weselny. Drewniane podłogi, balkoniki, zdobione tapety i fortepian… Pałacyk ma niepowtarzalny klimat. Każdy z pokoi gościnnych jest inny, łączy je elegancja i dobry smak. Część sypialni znajduje się na poddaszu, w nich królują drewniane elementy wystroju i belki podtrzymujące strop.  Istnieje możliwość przeprowadzenia ceremonii ślubnej na zewnątrz Pałacu pod namiotem. Jest to miejsce na wesele Śląsk w niezwykłym klimacie. Teren jest pięknie utrzymany – trawa i żywopłoty równo przycięte. Sala Rycerska pomieści do 30 gości, zadaszony taras do 40 osób, Sala Taneczna i Konferencyjna po 50 osób każda, Sala Balowa do 82 gości.

Inne: ok. 50 miejsc noclegowych (nocleg dla Nowożeńców gratis); rozmaite atrakcje do wyboru: sztuczne ognie, kapela góralska, kwartet smyczkowy itd.. Młode Pary (i tylko one) mają prawo do sesji zdjęciowej na terenie Pałacyku (fotograf we własnym zakresie); bezpłatny parking; bilard i piłkarzyki.

Poniżej ostatnie trzy, wybrane przeze mnie, sale weselne Śląsk.

Sale weselne Katowice

Na koniec jeszcze trzy propozycje: sale weselne w Katowicach i Piekarach Śląskich.

 

Dworek Pod Lipami – sala weselna Katowice

http://www.dworekpodlipami.katowice.pl/

 

Wystrój obu sal weselnych (Restauracyjnej i Bankietowej) utrzymany jest w ciepłych kolorach wanilii i bordo, w Sali Restauracyjnej półokrągłe okna komponują się z łukiem otwartych drzwi, w Sali Bankietowej scena na podwyższeniu, aż prosi się o występ znakomitego zespołu. W ogrodzie, znajdującym się na terenie giszowieckiego parku , można wziąć ślub cywilny, nie zabraknie nawet czerwonego dywanu! Na imprezie plenerowej, pod namiotami, pomieści się nawet 3000 osób! Sala Kameralna pomieści do 55 osób, Sala Balowa – w zależności od ustawienia – do 80. lub 160. gości. (dodatkowo sąsiadujący z nią balkon zmieści 40. osób). W plenerze do 3000. Sala weselna z noclegiem obok Dworku; pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych; parking dla gości.

 

– Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami – rzekła Alicja.
– O, na to nie ma już rady – odparł Kot. – Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
– Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? – zapytała Alicja.
– Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.” Lewis Carroll

Narzeczeni, którzy cenią sobie w życiu odrobinę szaleństwa koniecznie powinni zastanowić się nad weselem w tym miejscu:

 

Pod Skrzydłami Anioła – Piekary Śląskie – Kozłowa Góra

http://www.podskrzydlamianiola.com/

 

sala weselna, znajduje się 20 minut autem od Katowic i mieści się w odrestaurowanym budynku z przełomu XIX i XX wieku, należącym niegdyś do rodu Donnersmarcków. Dom Weselny w całości zbudowany jest z niebielonej cegły. Bardzo ciekawe wrażenie robi podłoga w szachownicę, pięknie obite krzesła, liliowe ściany i do tego ceglane łuki, wsparte na metalowej konstrukcji, pełniącej też rolę oświetlenia. Pierwsze, co przyszło mi do głowy na widok tego barokowego wnętrza to Alicja z Krainy Czarów – dom weselny wygląda, jak żywcem wyjęty z powieści Lewisa, zresztą luster też nim w nie brakuje. Ta sala na wesele na Śląsku sąsiaduje z kilkuhektarowym, XIX-wiecznym parkiem, w którym zachował się stary drzewostan, jest też letni taras z altanką. W tym pięknym otoczeniu można pokusić się nie tylko o ślubną sesję zdjęciową, ale i ślub cywilny w plenerze. Ile osób: od 30 do 180 osób.

Parking na 60 samochodów; możliwość wynajęcia obiektu „na wyłączność”; do wyboru stoły prostokątne lub okrągłe; klimatyzacja i kominek; 3 pokoje do wynajęcia (w tym Apartamentu dla Młodej Pary); własne zaplecze kuchenne i cukiernia.

 

Zaproście tu na Wesele
Wszystkie dziwy, kwiaty, krzewy,
Pioruny, brzęczenia, śpiewy…” Stanisław Wyspiański, „Wesele”.

Restauracja Patio Park – Katowice

http://patio-park.pl/

to sala weselna z niemal stuletnią, rodzinną tradycją. Nestor rodu wielokrotnie został nagrodzony tytułem „kucharza doskonałego”, obecnie szefową lokalu jest jego córka. Trzy sale bankietowe i dwa drink-bary. Drewniana podłoga i wiele innych elementów z tego materiału, zdobione zasłony i eleganckie kanapy oraz kominek w jednej sali, a metolowy strop i ceglane elementy w drugiej – każdy znajdzie coś dla siebie. Do dyspozycji mamy ogródek z 30 miejscami i taras. Sala weselna pomieści do 150 osób.

Inne: dwa osobne parkingi i wejścia do sal; klimatyzacja; kącik zabaw dla dzieci.

 

SALE WESELNE ŚLĄSK - INDUSTRIALNE, RUSTYKALNE, ELEGANCKIE CZY BOHO

Dla każdego coś dobrego! Zestawienie najciekawszych lokali na wesele na śląsku dopasowanych do każdego stylu wesela i gustów nowożeńców widzianych okiem fotografa. Bez względu na to czy planujesz duże wesele czy kameralne przyjęcie.

LOKALE NA WESELE ŚLĄSK - RANKING

SALE WESELNE ŚLĄSK CD.

Dalsza część zestawienia sal weselnych na śląsku. Wierzę, że każdy znajdzie tutaj dla siebie to niezwykłe miejsce na wymarzone wesele. A przede wszystkim informacje, które ułatwią Wam podjęcie decyzji w jego wyborze. Od ilości miejsc dla gości weselnych poprzez bazę noclegową, miejsca parkingowe czy atrakcje dla dzieci.

NAJŁADNIEJSZE LOKALE WESELNE NA ŚLĄSKU CZ.2

WYBRALIŚCIE JUŻ MIEJSCE WESELA? CZAS ZATEM NA FOTOGRAFA

NAPISZCIE KILKA SŁÓW O WASZYCH PLANACH NA TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ

CLOSE